Union zdravotná poisťovňa prichádza s novou výzvou:

Žime o päť rokov dlhšie!

Priemerná dĺžka života by sa celosvetovo mohla zvýšiť takmer o päť rokov, keby ľudia energicky bojovali proti rozhodujúcim zdravotným rizikám. Taký je záver správy, ktorú Svetová zdravotnícka organizácia zverejnila v Ženeve koncom roka 2009. Výsledky výzkumu zameraného na vplyv 24 rizikových faktorov na zdravie človeka potvrdili, že k najvážnejším problémom patria takzvané civilizačné choroby: vysoký krvný tlak a srdcovo-cievne ochorenia, na ktoré má vplyv fajčenie či nadváha.
Union zdravotná poisťovňa sa profiluje ako poisťovňa pre aktívnych ľudí, preto prichádza s novovznikajúcou Iniciatívou za zdravšie Slovensko a s jej deklaráciou:

Spravme všetko preto, aby sme v roku 2020 žili o päť rokov dlhšie ako dnes

Predĺžiť si život o 5 rokov je méta, ktorá na jednej strane pôsobí veľmi ambiciózne, na druhej strane môže aj odradiť. Skúste si sami predstaviť, čo všetko by asi bolo treba spraviť, aby ste žili o päť rokov dlhšie… Bez debaty, nebude toho málo.
Riešenie je však jednoduché - rozdeľme si jeden veľký cieľ na viacero drobných krokov. Nesnažme sa celý život žiť o päť rokov dlhšie, ale predĺžme si život o pár minút každý deň.

Získajte titul Zdravá firma roka

Možno sa aj vaša spoločnosť podieľa na zabezpečovaní zdravého životného štýlu svojich zamestnancov. Zapojte sa do súťaže Zdravá firma roka a dajte vedieť celému Slovensku, že ste to práve Vy, komu najviac záleží na zdraví svojich zamestnancov.