Konferencia o trendoch v starostlivosti o zdravie zamestnancov 2018

Aj v roku 2018 Union zdravotná poisťovňa hostila množstvo odborníkov na konferencii o trendoch v starostlivosti o zdravie zamestnancov. Konferencia sa konala 24.5.2018 v priestoroch hotela Apollo v Bratislave a zúčastnili sa jej viacerí odborníci, ktorí prezentovali množstvo aktuálnych a zaujímavých trendov, ako sa starať o zdravie svojich zamestnancov.

Zaujímavé prezentácie, ako aj atraktívny sprievodný program pre takmer sto HR pracovníkov z firiem, ktoré sa snažia udržiavať zamestnancov firmy fit, zdravých a spokojných - to všetko sa udialo na konferencii „Trendy v starostlivosti o zdravie zamestnancov u nás a vo svete 2018“, ktorú otvorila členka predstavenstva Union zdravotnej poisťovne Elena Májeková.

Najväčšiu odozvu vyvolala prezentácia doc. MUDr. Ivana Erdelského, mimoriadneho profesora a špecialistu v oblasti zubného lekárstva zo Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave, ktorý informoval na konferencii o aktuálnych problémoch a novinkách v stomatológii.

Za víťazov Zdravá firma roka 2017 prezentoval v kategórii Nevýrobná firma Orange Slovensko a za kategóriu Výrobná firma Volkswagen Slovakia. HR operations manager Daniel Matuška z firmy Orange,  poukázal na to, akú veľkú pozornosť venujú vo firme psychohygiene, predstavil naozaj širokú škálu benefitov na zlepšenie duševnej pohody a produktivity svojich zamestnancov. Juraj Kiripolský, manažér zdravia z Volkswagenu, sa oproti tomu snaží o rovnováhu ľudí vo výrobnej fabrike kompenzovaním jednostranného pohybu pri práci, zdravou stravou, dôrazom na kontinuálnu prevenciu a kvalitným oddychom.

Zahraničným hosťom konferencie bola Jorieke Casteleijn zo Zilveren Kruis, najväčšej zdravotnej poisťovne v Holansku. Prezentovala trendy a novinky v starostlivosti o zdravie zamestnancov vo firmách v Holandsku, ukázala, čo ich v súčasnosti v oblasti HR najviac trápi a ako sa s tým vyrovnávajú. Stanislava Sorgeová, koučka z MultiSport Benefit Systems Slovakia ukázala ako dostať pracovný stres do rovnováhy pomocou ďalších aspektov v živote, a tiež ako brať stres, ktorý nás posúva dopredu k novým veciam, pozitívne. Kouč Jan Železný priniesol ďalší pohľad na aspekty, ktoré ovplyvňujú správanie ľudí na pracovisku, a ako sa dá na tom pracovať. Tomáš Kulan, fyzioterapeut z rehabilitačného centra Ambio v Bratislave, zaujal témou CORE – stred tela a názorne ukázal ako udržiavať správne postavenie panvy pri športe aj každodenných činnostiach. Dominika zo spoločnosti Octago prekvapila, keď zapojila do cvičenia všetkých účastníkov konferencie. 

Akcia bola dôkladne pripravená po všetkých stránkach. Výborne zostavený program dopĺňal bohatý pestrý catering a sprievodné akcie. Stánok Curaprox prišiel so svojimi novinkami aj odborným poradenstvom zubnej lekárky, Multisport rozdal mesačné karty zdarma všetkým účastníkom konferencie, Cvicte.sk mali okrem iného zdravé pochúťky a knihy, Barbell Smoothie Bar hneď v úvode osviežili zdravými čerstvými smoothies.

Konferencia  „Trendy v starostlivosti o zdravie zamestnancov u nás a vo svete 2018“ tak priniesla mnoho nových užitočných poznatkov pre firmy, ale najmä pre zamestnancov.Fotogaléria z konferencie