Trendy v starostlivosti o zdravie zamestnancov 2016

ZDRAVÁ FIRMA ROKA A VÝROČNÁ KONFERENCIA

Michal Špaňár, generálny riaditeľ Union zdravotnej poisťovne otvoril v poradí už 4. ročník konferencie Trendy v starostlivosti o zdravie zamestnancov u nás a vo svete, ktorá sa konala 17.5.2016 v priestoroch hotela Holiday Inn v Bratislave.  Konferenciu každý rok organizuje Union zdravotná poisťovňa v rámci projektu Zdravá firma roka.

MUDr. Darina Sedláková, riaditeľka kancelárie Svetovej zdravotníckej organizácie na Slovensku, poukázala na stav zdravia populácie a na hlavné príčiny ochorení obyvateľov na Slovensku a v Európskej Únii. Tento rok bola konferencia zameraná hlavne na prevenciu. MUDr. Peter  Lipovský zameral svoju prezentáciu na negatíva prezentizmu – keď je chorý zamestnanec v práci, ale jeho prítomnosť na pracovisku neprospieva nikomu. Zamestnanci, ktorí denne pracujú pod stresom alebo ktorí v snahe dosiahnuť maximálny výkon a kariérny postup, často nezvládnu pracovnú záťaž a situáciu riešia užívaním liekov na tlmenie strachu a nervozity. Doping na pracovisku bol témou prednášky MUDr. Pavla Maloviča. Alexander Stolze zo Zilverenkruis Achmea z Holandska ukázal konkrétne príklady aké zdravé pracovné pomôcky implementovala poločnosť Achmea pre svojich zamestnancov( napr. stolička s pedálmi, nastaviteľný pracovný stôl  aj na prácu v stoji ) pre zamestnancov k ich každodennej práci.

Po tom ako Ing. Pavol Chovan  predstavil  krátku históriu súťaže Zdravá firma roka, zástupcovia víťazných firiem súťaže zdravá firma roka za rok 2015 – Monika Reinerová zo spoločnosti Slovak Telekom, Iveta Blašková z Continental Automotive systems a Lucie Černohorská zo Shell Slovakia predstavili svoje  projekty a podnietili zaujímavú diskusiu na tému ako môžu firmy ovplyvniť podmienky a benefity  pre zdravie svojich zamestnancov.

Konferencia súčasne spustila už 7. ročník súťaže Zdravá firma roka. Firmy sa možu zaregistrovať do súťaže prostredníctvom stránky www.zdravsieslovensko.sk

Video z konferencie Trendy v starostlivosti o zdravie zamestnancov u nás a vo svete , Bratislava, 17.5 2016

Fotogaléria